Czerpnie i wyrzutnie tłumiące

LEMA-WENT wykonuje czerpnie i wyrzutnie tłumiące wykorzystywane w miejscach, gdzie wymagane jest istotne wytłumienie dźwięku na zakończeniach zewnętrznych instalacji nawiewnych i wywiewnych, przy jednoczesnym zachowaniu stosunkowo niskich oporów przepływu powietrza.


Czerpnie powietrza przeznaczone są do zabudowy w instalacjach, których zadaniem jest dostarczanie powietrza do instalacji lub dalsze jego rozprowadzenie. Wyrzutnie powietrza natomiast przeznaczone są do zabudowy w instalacjach, których zadaniem jest usuwanie powietrza bezpośrednio z obsługiwanych pomieszczeń lub po podłączeniu do instalacji – z instalacji wyciągowej.

 

Przykładowe realizacje - czerpnie tłumiące zamontowane na obudowach dźwiękochłonno-izolacyjnych:

 

1-P1020168    1-P1020169    1-P1020166

 

Oprócz czerpania czy usuwania powietrza układy czerpno-tłumiące i wyrzutowe tłumiące pełnią funkcję ograniczenia rozprzestrzeniania się hałasu emitowanego w obsługiwanym pomieszczeniu lub przez urządzenia podłączone do instalacji np. wentylatory, dmuchawy, sprężarki. Czerpnie i wyrzutnie tłumiące służą zatem do maksymalnego ograniczenia hałasu wydostającego się z pomieszczeń budynków o dużym natężeniu hałasu, takich jak maszynownie, warsztaty lub inne wnętrza obiektów przemysłowych.

 

Standardowo montowane są jako fasadowe zakończenia instalacji nawiewnych i wywiewnych, i dzięki swojej budowie dodatkowo zabezpieczają je przed różnego typu zanieczyszczeniami i opadami atmosferycznymi.

 

Konstrukcja wykonywanych przez firmę czerpni i wyrzutni składa się ze stalowej obudowy, stałych żaluzji tłumiących, wypełnionych materiałem pochłaniającym hałas i pokrytych od wewnątrz blachą perforowaną, oraz siatki ocynkowanej. Standardowo wykonane są z blachy stalowej ocynkowanej lub nierdzewnej.

Wykonanie z innych materiałów na zapytanie ofertowe.

 

Wyślij zapytanie

Wiadomość została wysłana
Wyślij

lub zadzwoń

Tel./fax (32) 241 00 83