Tłumiki akustyczne

Tłumiki akustyczne służą zmniejszaniu energii fal akustycznych przenoszących się wzdłuż osi przewodów lub otworów, przez które następuje przepływ powietrza. Tłumiki powinny utrudniać rozprzestrzenianie się hałasu, jednocześnie nie ograniczając przepływu powietrza wzdłuż przewodów.


LEMA-WENT wykonuje tłumiki hałasu przeznaczone dla instalacji wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i chłodniczych, dla układów wlotowych i wylotowych maszyn z przepływem sprzężonego powietrza (np. sprężarki, turbiny, dmuchawy) oraz dla różnego typu obudów dźwiękochłonno-izolacyjnych maszyn i urządzeń przemysłowych.


W ofercie produkcyjnej znajdują się dwa rodzaje tłumików: refleksyjne i absorbcyjne.


Tłumiki akustyczne refleksyjne znajdują zastosowanie w instalacjach, gdzie występują duże prędkości przepływu i wysokie temperatury (urządzenia takie jak np. sprężarki, dmuchawy, wentylatory), ze względu na swoje dobre właściwości tłumiące w zakresie małych i średnich częstotliwości. Ich działanie opiera się na odbiciu i interferencji fal akustycznych.


Tłumiki akustyczne absorbcyjne stosowane są powszechnie w instalacjach wentylacyjnych, tłumiąc głównie średnie i wysokie częstotliwości. Mają za zadanie przeciwdziałać przenoszeniu się energii akustycznej wzdłuż przewodów poprzez pochłanianie znacznej jej części przez materiał dźwiekochłonny (wełna mineralna pokryta specjalnym welonem szklanym).

 

Wszystkie elementy standardowo wykonywane z blachy stalowej ocynkowanej lub nierdzewnej. Wykonanie z innych materiałów na zapytanie ofertowe.

 

Przykładowe realizacje:

 

1- DSC0501      1- DSC0507

 

1-DSC 6150        1-DSC 6149       1- DSC0510

 

Wyślij zapytanie

Wiadomość została wysłana
Wyślij

lub zadzwoń

Tel./fax (32) 241 00 83